Açılış Sayfam Yap   Sık Kullanılanlara Ekle   

   Anasayfa          Künye          Yazar Girişi         Sitene Ekle         Arşiv          Rss Listesi
 

“KENTİN TANITIMI İÇİN YEREL BASIN ÇOK ÖNEMLİ” - Bir Eylül Gazetesi
   
 “KENTİN TANITIMI İÇİN YEREL BASIN ÇOK ÖNEMLİ”

“KENTİN TANITIMI İÇİN YEREL BASIN ÇOK ÖNEMLİ”
 Yazı Boyutu

 Tarih : 12.11.2019 - 14:28:00 


Uşak Kalite Tanıtım ve Mesleki Eğitim Vakfı yönetim kurulu Başkanı A. Tufan Güven ,Mütevelli heyeti üyesi Mehmet Şeker ve Cemal Akçakaya,Uşak Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Abdurrahman Yavuz’u ziyaret etti.Uşak Kalite Tanıtım ve Mesleki Eğitim Vakfı yönetim kurulu Başkanı A. Tufan Güven ,Mütevelli heyeti üyesi Mehmet Şeker ve Cemal Akçakaya,Uşak Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Abdurrahman Yavuz’u ziyaret ederek,”şehir yaşayanlarının doğru, hızlı haberlere ulaşma sorunu olduğu, kaliteli bir ilin olmadığı konusuna değinen Güven, Şehrin sorunlarının ve çözüm önerilerinin tartışılacağı en doğru zeminin basın yayınlarının olduğunu”belirtti.

Vakıf yönetim kurulu başkanı A. Tufan Güven yerel basının sorunlarını cemiyet başkanı Abdurrahman Yavuz’dandinledikten sonra, kaliteli bir şehrin oluşmasında yerel basının çok önemli olduğunu belirtti.Yerel basının sorunlarla boğuştuğu, şehir yaşayanlarının doğru, hızlı haberlere ulaşma sorunu olduğu, kaliteli bir ilin olmadığı konusuna değinen Güven, Şehrin sorunlarının ve çözüm önerilerinin tartışılacağı en doğru zeminin basın yayınlarının olduğunu söyledi.

Şehir tanıtımına da değinen Güven, “Şehrin tanıtımında doğru başlangıcın Ulusal basından daha önce yerel basınla yapılması gerekmektedir. Çünkü bir şehir öncelikle şehir yaşayanlarına tanıtılmalıdır.Mesleki eğitim konusunda, ilimizdeki meslek okullarının şehirde yatırım yapacak olan girişimcilerin ve ülkenin ihtiyaçlarına cevap verir olmasıson derece önemlidir. Mesleki eğitim ,hem ülkenin müfredatlarına uygun olmalı,hem de şehirde ihtiyaç duyulan ara iş kollarının yasal süreçlerde sertifikalı olarak eğitim verilmesi  gerekir.Birçok esnaf ve sanatkârilimizde ara iş kolu elamanı bulamamaktadır. Ülkemizde uygulanan oniki yıllık zorunlu eğitim gerekliydi. Uygulanması son derece doğru oldu. Ancak açık lise gibi belirli dönemlerde sınavlara girilen ama bir iş yerinde meslek öğrenildiği açık meslek liseleri ülkemizdeki elaman sorunu yaşayan ve iş arayan gençlerimizin sonunu kökten çözecek bir uygulama olacaktır” dedi.

UŞAK OLARAK “TARHANA BABA”KADAR OLMADIK

Uşak Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Abdurrahman Yavuz ise,yerel basın olarak her zaman kentin tanıtımına katkıda bulunduklarını belirterek; ”Uşak olarak kentimizin tanıtılmasında maalesef sınıfta kaldık. Kısıtlı bütçelerle ve amatörce bakış açılarıyla bir kentin tanıtımını yapamazsınız. Özellikle bu konuda Üniversitemize büyük görev düşüyor. Ayrıca sivil toplum kuruluşlarının katkısı sağlanmalı ve kentin tanıtımı konusunda projeler üretilmelidir.Uşak olarak maalesef “Tarhana Baba “ kadar olamadık. Günde 20-30 bin aracın gelip geçtiği ve Uşak’ın aynası konumundaki İzmir-Ankara karayolu bizim karnemiz. Sadece buraya bakarak not verilse bile sınıfta kaldığımız ortaya çıkacaktır”dedi. Editör :  Ozan Yavuz

 
1 2 3 4 5   Puan Yok  
 Kaynak :  Bir Eylül Gazetesi

 Kategori  Haberler

207 Kişi Tarafından Okundu.

Yorum ( 0 )   

Kayıtlı Yorum Bulunmuyor.

 

 Bu Kateoriye Ait Diğer Başlıklar

 
 
 

 

 Duyuru
Henüz Yorum Yapılmamış.
Henüz Haberlere Puan Verilmemiş..
 
Bugün için Haber Eklenmedi.
 
 Takvim

Ağustos 2020

Pts Sal Çrş Prş Cum Cts Pzr
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
 
 Ziyaretçi İstatistikleri
   
 Online : 7
 Bugün : 58
 Dün : 226
 Toplam : 204884
 Ip No : 3.235.45.196
     

 
 Son Haberler
 
 Popüler Haberler
 
 Döviz Bilgileri

  Döviz Alış Satış
  Dolar 7.2996 7.3128
  Euro 6.8684 6.9138
 
 Hava Durumu 
 ReklamPageRank Checker


Haberler | Spor | Resmi İlanlar | Gizlilik Politikası


 

   © Copyright - 2004- Bir Eylül Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır. 

Bu sitede

Çilem.Net Haber Yazılımı kullanılmaktadır.