Açılış Sayfam Yap   Sık Kullanılanlara Ekle   

   Anasayfa          Künye          Yazar Girişi         Sitene Ekle         Arşiv          Rss Listesi
 

Uşak-Besni Kardeşlik Buluşması' Gerçekleştirildi. - Bir Eylül Gazetesi
   
 Uşak-Besni Kardeşlik Buluşması' Gerçekleştirildi.

Uşak-Besni Kardeşlik Buluşması' Gerçekleştirildi.
 Yazı Boyutu

 Tarih : 12.11.2019 - 14:28:54 


Besni Eğitim Vakfı, Uşak Organize Sanayi Bölgesi ve Uşak Üniversitesi tarafından 'Uşak-Besni Kardeşlik Buluşması UOSB toplantı salonunda gerçekleştirildi.


Besni Eğitim Vakfı, Uşak Organize Sanayi Bölgesi ve Uşak Üniversitesi tarafından 'Uşak-Besni Kardeşlik Buluşması UOSB toplantı salonunda gerçekleştirildi.Yarım asırdır devam eden Besni- Uşak kardeşliğini pekiştirmek amacıyla düzenlenen etkinlikte, Besni Eğitim Vakfı, Uşak Organize Sanayi Bölgesi ve Uşak Üniversitesi tarafından bir ilke  imza atılırken,her iki kent sanayicisinin ve işadamının ortaklaşa çalışmaları ile bu kardeşlik olgusunun sürdürülmesi gerektiği vurgulandı.

 Uşak Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu konferans salonunda gerçekleştirilen etkinlikte İzmir CHP Milletvekili Sevda Erdan Kılıç, CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, Besni Belediye Başkanı Eyyüp Mehmet Emre, Besni Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Bağış, Besni Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Bekir Güneşhan, Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu, Eski Devlet Bakanı Zeki Sezer, Uşak Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkan Vekili Vakkas Dok ve Uşak Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı İsmail Karaman katıldı.Toplantı sonunda Besni-Uşak kardeşlik buluşmasına katkıda bulunan işadamlarına plaket takdimi yapıldı.

Besni Eğitim Vakfı ve Uşak Organize Sanayi Bölgesinin ortaklaşa düzenlediği Cumhuriyetin 96 yılı Uşak Besni kardeşlik buluşması sabah saat 09.00 da OSB’ de kahvaltı ile başladı. Kahvaltıya Uşak Belediye başkanı Mehmet Çakın, Uşak Millet vekili İsmail Güneş’inde aralarında bulunduğu Uşaklı ve Besni’liiş adamlarının katıldığı kahvaltıdan sonra saat 10.00 da OSB Konferans salonundaki panelle devam edildi.

Panele, Uşak Sanayi ve Ticaret odası Meclis Başkanı İsmail Karaman, Besni eğitim Vakfı Başkanı İbrahim Bağış, Besni Belediye Başkanı Eyüp Emre, Gazi Üniversitesi Dekanlarından Prof. Mustafa Altıntaş, Laleli Derneği Başkanı Ahmet Bozmaz, Şirinevler Dernek Başkanı Sermet Şüküroğlu ve bir çok iş adamı katıldı.

Ara sunumları ve konuşmalarını Şair Hasan Emre Uşak Besni dostluğunun önemini ve Besni’nin tanıtımını renkli sunumu ile gerçekleştirdi.

Moderatörlüğünü Uşak Kalite Tanıtım ve Mesleki Eğitim Yönetim Kurulu Başkanı A. Tufan Güven’in yaptığı Panelde, Uşak Üniversitesi Öğretim üyelerinden Doç. Dr. Metin Barış, Ülke kalkınmasında sanayinin önemi, Eski Devlet Başkanlarından Zeki Sezer, Zenginlikte Sosyal Adalet konularında yaptıkları konuşmaların ardından,  Erdemoğlu Holding ( Merinos) Yönetim Kurulu Başkanı, İbrahim Erdemoğlu Besni’den Dünya’ya sohbetinde A. Tufan Güven’in sorularını cevapladı.

Çok renkli geçen konuşma ve soru cevap kısmında Erdemoğlu; Yatırımlara hızla devam ettiklerini belirtti. Erdemoğlu; Dünyanın her kıtası ve ülkesine satışlar yaptıklarını ve ülkenin dış ticaretine katkılar verdiklerini belirtti.

SASA’ yısatın aldıktan sonra büyük yatırımlar yaptıklarını söyleyen Erdemoğlu, “Ülkemizde yaptığımız üretimlerdeki tüm ithal girdilerini ülkemizde üretmek üzere yatırımlar yapıyoruz. Yatırım ve AR-GE çalışmaları için 2022’ ye kadar 2 milyar dolardan fazla kaynak ayırmayı planlıyoruz.Gençlere ve ailelere de seslenmek istiyorum. Çocuklarımızı, Koruma ve kollamada aşırıya gittik. Bu yanlıştan bir an evvel dönmemiz gerekiyor. Gençlerimiz çalışmak zorunda.İşe en alt kademelerden başlamadan iş hayatına girmiş olmazsınız. Harcamalarımızda da dikkat etmemiz gereken bir çok nokta var.Yaşadığımız bazı sorunlar hem jeopolitik risklerden ,hem de yaşadığımız iklim kuşağından kaynaklanıyor”dedi.

Güneşhan Tekstilde tüm konukların katıldığı öğlen yemeğinin ardından. Akşam 19.00 ‘da Uşak Üniversitesi’nde  düzenlenen Kurtuluş Oratoryosu ile etkinlik sona erdi. Editör :  Ozan Yavuz

 
1 2 3 4 5   Puan Yok  
 Kaynak :  Bir Eylül Gazetesi

 Kategori  Haberler

 
 
 

 

 Duyuru
Henüz Yorum Yapılmamış.
Henüz Haberlere Puan Verilmemiş..
 
T.C. UŞAK 1.İCRA DAİRESİ 2019/1274 ESAS T.C. UŞAK 1.İCRA DAİRESİ 2019/1274 ESAS
TAŞINIRIN AÇIK ARTIRMA İLANI...
 
 Takvim

Ağustos 2020

Pts Sal Çrş Prş Cum Cts Pzr
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
 
 Ziyaretçi İstatistikleri
   
 Online : 2
 Bugün : 178
 Dün : 217
 Toplam : 205397
 Ip No : 34.200.218.187
     

 
 Son Haberler
 
 Popüler Haberler
 
 Döviz Bilgileri

  Döviz Alış Satış
  Dolar 7.3147 7.3278
  Euro 6.8329 6.8782
 
 Hava Durumu 
 ReklamPageRank Checker


Haberler | Spor | Resmi İlanlar | Gizlilik Politikası


 

   © Copyright - 2004- Bir Eylül Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır. 

Bu sitede

Çilem.Net Haber Yazılımı kullanılmaktadır.