Açılış Sayfam Yap   Sık Kullanılanlara Ekle   

   Anasayfa          Künye          Yazar Girişi         Sitene Ekle         Arşiv          Rss Listesi
 

YADER UŞAK İL TEMSİLCİLİĞİ BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRDİ - Bir Eylül Gazetesi
   
 YADER UŞAK İL TEMSİLCİLİĞİ BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRDİ

YADER UŞAK İL TEMSİLCİLİĞİ BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRDİ
 Yazı Boyutu

 Tarih : 24.02.2020 - 11:06:10 


Yetiştirme Yurtlarından Ayrılanları Koruma ve Yaşatma Derneği (YADER) Uşak il Temsilciliği bir ilki gerçekleştirerek yetiştirme yurtlarından ayrılan eski arkadaşları bir araya getirdi.


Yetiştirme Yurtlarından Ayrılanları Koruma ve Yaşatma Derneği (YADER) Uşak il Temsilciliği bir ilki gerçekleştirerek yetiştirme yurtlarından ayrılan eski arkadaşları bir araya getirdi. Karaağaç Mahalle Konağı’nda gerçekleştirilen toplantıda yurt günlerini yad edildi. Gecede eski ve yeni jenerasyonlar birbiriyle tanışma fırsatı buldu. Toplantının açılış konuşmasını  yapan YADER İl Temsilcisi Ferhat Kacar; “Derneğimizin önümüzdeki günlerde yapacağı proje ve etkinlikler öncesi kardeşlerimize ulaşmak ve bu faaliyetlerimize daha fazla katılımın sağlanması için böyle bir toplantıyı gerçekleştirdik, davetimizi kırmayıp buraya gelen bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

YADER Derneğinin  vizyonu ve misyonunu hakkında bilgiler veren Kacar derneğin, yetiştirme yurtlarından ayrılan ve 2828 sayılı kanun ve değişikliklerindeki kanunlarla devletin koruması altında barınan korunmaya muhtaç çocukların her türlü maddi ve manevi sorunlarını çözümlemede yardımcı olmak, aile birliğinin önemini topluma anlatmada proje ve faaliyetler yapmak, korunmaya muhtaç çocukların her türlü tehlikeden korunmasını sağlamak ve bu amaçları gerçekleştirmek için koruma, yardımlaşma ve dayanışma ortamını sağlamak üzere 2010 yılında kurulduğunu söyledi.

Ankara’da bulunan Genel Merkezin yanı sıra, ülke genelin de  47 İl Temsilciliği ve Kadın Kolları ile Gençlik Komisyonlarının bulunduğunu aktaran Kacar ülke genelinde 300 bin kişiye ulaşan bir kesime hitap ettiklerini belirtti. Kacar konuşmasının devamın da şu ifadeleri kullandı ; “Uşak’ta devletin koruması altında yetişmiş olan yüzlerce kişi şu anda devletimizin çeşitli kurumlarında görev yapmakta, hem de devletimize vefa borçlarını ödemektedir. 2009 yılında yetiştirme yurtlarının kapatılmasının ardından evlerde daha iyi şartlarda hizmet sağlanmaya devam etmiştir. Bugün de dernek yönetimi olarak derneğin amaçları doğrultusunda, kurumda kalanlara ve süresi dolup ayrılanlara rehberlik ve danışma konusunda yardımcı olmayı hedefliyoruz. Bu doğrultuda , hedeflerimize ulaşabilmek için dernek üyelerimizin ilgi ve katılımıyla hedef ve amaçlarımıza daha çabuk ulaşacağımıza gönülden inanıyorum.  Bir ve beraber olursak aşamayacağımız hiç bir engel yoktur.  Bizler devletini, milletini ve bayrağını seven bu değerler için gerektiğinde her türlü fedakarlığı gösterebilecek bireyleriz. Rabbim birlik beraberlik ve dayanışmamızı bozmasın, devletimize ve milletimize zeval vermesin.”

Kacar konuşmasının sonunda Dernek Genel Başkanına, il İdarecilerine, dernek üyelerine ve gönüllülük esasıyla dernek faaliyetlerine destek veren yönetim kurulu üyelerine teşekkür etti.

Toplantıya Başkan Kacar’ın yanı sıra Yönetim Kurulu Üyeleri Mahir Çümen, Sami Akkuş, Çoşkun Çetin ve İl Kadın Kolları Başkanı Ayşegül Özkan katıldı.

Keyifli sohbetlerin yaşandığı gece hatıra fotoğraflarının çektirilmesiyle son buldu. Editör :  Ozan Yavuz

 
1 2 3 4 5   Puan Yok  
 Kaynak :  Bir Eylül Gazetesi

 Kategori  Haberler

 
 
 

 

 Duyuru
Henüz Yorum Yapılmamış.
Henüz Haberlere Puan Verilmemiş..
 
Bugün için Haber Eklenmedi.
 
 Takvim

Ağustos 2020

Pts Sal Çrş Prş Cum Cts Pzr
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
 
 Ziyaretçi İstatistikleri
   
 Online : 2
 Bugün : 13
 Dün : 181
 Toplam : 205413
 Ip No : 34.200.218.187
     

 
 Son Haberler
 
 Popüler Haberler
 
 Döviz Bilgileri

  Döviz Alış Satış
  Dolar 7.3147 7.3278
  Euro 6.8329 6.8782
 
 Hava Durumu 
 ReklamPageRank Checker


Haberler | Spor | Resmi İlanlar | Gizlilik Politikası


 

   © Copyright - 2004- Bir Eylül Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır. 

Bu sitede

Çilem.Net Haber Yazılımı kullanılmaktadır.