Evinin İhtiyacı
Evinin İhtiyacı

T.C. UŞAK1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 2020/3 SATIŞ TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
T.C. UŞAK1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 2020/3 SATIŞ TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Uşak İl, Merkez İlçe, 6306 Ada, 2 Parsel, ELMALIDERE Mah. KURTBAMA Mevkiinde bulunan ARSA vasfındaki taşınmaz 275,52 m2 yüzölçümü, olup, üzerinde yapı bulunmayıp, baraka tarzında ekonomik değeri bulunmayan 2 adet yapı vardır, barakalar basit tarzda olup yıpranmıştır, taşınmaz 1 Eren sokak ve 6.Dilek Sokak cephelidir, Uşak ilinin ekonomik durumu düşük, trafik yoğunluğu az bölgesindedir, taşınmaz civarında yol ve cami bulunmayıp ticari alanlara uzaktır.
Adresi : Uşak İli Merkez Elmalıdere Mahallesi Uşak Merkez / UŞAK
Yüzölçümü : 275,52 m2
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 110.208,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : yok
1. Satış Günü : 19/01/2022 günü 09:55 - 10:00 arası
2. Satış Günü : 16/02/2022 günü 09:55 - 10:00 arası
Satış Yeri : Uşak 1.Sulh Hukuk Mah. Duruşma Salonu
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/3 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERLE KUTLANDIÖnceki Haber

19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLE...

SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ TESİSLERİ İÇİN 36 AYLIK 400 MBPS İNTERNET HİZMET ALIMI İŞİ UŞAK İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ SAĞLIK BAKANLIĞI BAKASonraki Haber

SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ TESİSLERİ İÇİN 36 AYLIK...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar