Evinin İhtiyacı
Evinin İhtiyacı

VALİ FUNDA KOCABIYIK İLİMİZDE ÇALIŞMAKTA OLAN MEVSİMLİK TARIM İŞÇİLERİNİ ZİYARET ETTİ

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
VALİ FUNDA KOCABIYIK İLİMİZDE ÇALIŞMAKTA OLAN MEVSİMLİK TARIM İŞÇİLERİNİ ZİYARET ETTİ
Vali Funda Kocabıyık, Koyunbeyli köyünde bulunan mevsimlik tarım işçilerini ziyaret ederek işçilerin Ramazan Bayramı'nı kutladı.

Tarım işçileri ile uzun süre sohbet edip sorunlarını dinleyen Vali Funda Kocabıyık, yaptığı açıklamada, “Mevsimlik tarım işçilerimiz, yaklaşık 6 ay gibi uzunca bir süre Uşak’ta kalmakta ve tarım arazilerinde çalışmaktadır. Bugün, Ramazan Bayramı arifesinde, tarım işçilerimizi ziyaret ederek sorunlarını ve taleplerini dinledim. Elbette mevsimlik yerleşimler olduğu için bazı sorunlar olabilmekte. Bu sorunların çözümü noktasında gerekli talimatları verdim. İnşallah bundan sonra mevsimlik tarım işçilerimiz herhangi bir sıkıntı yaşamadan ilimizde tarım arazilerinde çalışmaya,  tarım ve ekonominin gelişmesine önemli katkı sağlamaya devam edeceklerdir. Mevsimlik tarım işçilerimiz, büyük çoğunlukla ailecek kendi memleketlerinden ilimize ve diğer illere geldikleri için aslında en büyük sorun çocuklarının eğitimlerinin aksamasıdır. Şüphesiz bir toplumun en önemli unsurlarından biri olan eğitim, aynı zamanda en iyi yatırımdır. Devlet olarak tüm çocuklarımızın ve gençlerimizin en iyi eğitimi alması için her türlü gayreti göstermekteyiz.İlimize gelen mevsimlik tarım işçilerimizin çocuklarının eğitimlerinin aksamaması için de ikamet ettikleri bölgeye ‘eba erişim merkezi’ kurmak için çalışmalara başladık. En kısa süre içinde eba erişim merkezimizi aktif hâle getirerek mevsimlik tarım işçilerimizin çocuklarının eğitimlerine devam etmelerini sağlayacağız. Çocuklarımızın en iyi şekilde eğitim almaları için ne gerekiyorsa yapmaya bundan sonra da devam edeceğiz." dedi.Ziyaretleri sırasında kadın tarım işçilerine birer hediye veren Vali Funda Kocabıyık, kadın işçilerin Ramazan Bayramı'nı tebrik edip çalışmalarında kolaylıklar diledi.Vali Funda Kocabıyık’a ziyaretleri sırasında  Vali Yardımcısı Hüseyin Demirbaş, Özel Kalem Müdürü Dr.Buğra İnal ile  İl Tarım ve Orman Müdürü Ertan Keleş eşlik etti.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
TÜTÜN TARIMI TEHLİKEDE: YASADIŞI TÜTÜN TİCARETİNİN BİLANÇOSU 18 MİLYAR TL'Yİ BULAN BİR VERGİ KAYBINA ULAŞTIÖnceki Haber

TÜTÜN TARIMI TEHLİKEDE: YASADIŞI TÜTÜN...

VALİ FUNDA KOCABIYIK RAMAZAN BAYRAMI DOLAYISIYLA UŞAK ŞEHİTLİĞİNİ VE TRAFİK UYGULAMA NOKTALARINI ZİYARET ETTİSonraki Haber

VALİ FUNDA KOCABIYIK RAMAZAN BAYRAMI DOL...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar